Poznaj Ośrodek Wypoczynkowy Kulka

Ośrodek Kulka to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Mazur, które tętni życiem przez okrągły rok. Obiekt otoczony jest pięknym lasem i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie rynnowego jeziora Łęsk. Bliskość malowniczej przyrody to olbrzymi atut ośrodka, bowiem oferuje ono nie tylko wspaniałe widoki, ale poszerza także paletę plenerowych aktywności dla wypoczywających w Kulce dzieci i młodzieży. Uroki czystej natury, ciekawy rezerwat przyrody Kulka na wschodnim brzegu jeziora i bezchmurne nocne niebo – to wymarzone otoczenie na letni obóz czy Zieloną Szkołę. Ofertę ośrodka Kulka uzupełnia profesjonalna i zawsze uśmiechnięta kadra, pyszna kuchnia i mnóstwo aktywnych atrakcji dla każdego.

Miejsce dedykowane dla dzieci i młodzieży

Ośrodek Kulka to miejsce stworzone dla dzieci i młodzieży, co roku spędzających tutaj wspaniałe letnie obozy i kolonie 2024 oraz Zielone Szkoły 2024. Malownicze otoczenie, bogata infrastruktura pobytowa i rekreacyjna oraz zróżnicowane programy obozowe dopasowane do zainteresowań, to gwarancja udanego aktywnego wypoczynku dla chłopców i dziewcząt w każdym wieku. Doświadczona kadra Kulki, która czuwa nad bezpieczeństwem podopiecznych, urozmaicone atrakcje, przepyszne jedzenie oraz magia przyrody – to prawdziwy raj dla dzieci i młodzieży.

Atrakcje

Obozy i kolonie 2024 w Kulce to czas, w którym dzieciom na pewno nie grozi nuda! Wszystko za sprawą ogromu atrakcji, jakich na terenie i w pobliżu mazurskiego ośrodka nie brakuje. Liczba atrakcji stale się powiększa i każdego roku na obozowiczów czekają nowe niespodzianki! Wśród licznych propozycji na uwagę na pewno zasługuje innowacyjna Strefa UFO ze statkiem kosmicznym oraz kino gwiezdne, również z filmami 3D. Udaną zabawę gwarantują też hala koncertowa i Cool Club. Na dzieci czeka ponadto laserowy paintball, ścianka wspinaczkowa, park linowy, quady, segwaye, kajaki, mnóstwo zajęć terenowych oraz ciekawych warsztatów.

Zobacz więcej

Zakwaterowanie

W zależności od preferowanego rodzaju wypoczynku oraz programu młodzieżowego obozu czy kolonii, Kulka oferuje dwie formy zakwaterowania. Standardem są 6-osobowe pokoje z łazienkami w murowanych budynkach, natomiast ciekawą alternatywą dla łowców przygód i wrażeń jest pobyt w namiotach harcerskich (idealne dla 6-7 osób). Zarówno zwolennicy tradycyjnej formy noclegu, jak i amatorzy biwakowania mogą liczyć na odpowiednie wyposażenie oraz doskonałe warunki, które są zgodne ze wszystkimi przepisami dotyczącymi wypoczynku dzieci i młodzieży.

Zobacz więcej

Wyżywienie

Ośrodek Kulka zapewnia całodzienne i kompleksowe wyżywienie. Pyszne, zdrowe oraz urozmaicone posiłki cieszą się wśród dzieci i młodzieży spędzającej kolonie i obozy 2024 w Kulce olbrzymim powodzeniem. Dbamy o odpowiednią jakość produktów żywnościowych, różnorodne upodobania naszych podopiecznych i doskonałe wartości odżywcze, aby nikomu nie zabrakło energii do zabawy. Śniadania, obiady i kolacje przygotowywane są przez stale uśmiechnięte panie kucharki w nowoczesnej kuchni, a serwujemy je w przestronnej stołówce na terenie obiektu.

Zobacz więcej

Dodatkowe miejsca programowe

Kolonie i obozy 2024 w Kulce realizowane są na terenie ośrodka i w jego najbliższym otoczeniu. Miejsca programowe zaadaptowane zostały na potrzeby organizowania różnych atrakcji dla uczestników aktywnego wypoczynku. Do dyspozycji kolonistów i obozowiczów są m.in. dwa przeszklone pawilony oraz dwa olbrzymie namioty, w których odbywają się warsztaty, zajęcia edukacyjne i mega gry. Mnóstwo atrakcji oferuje kąpielisko, dzieci chętnie korzystają z boisk sportowych, a podczas wieczorów świetnie sprawdzają się miejsca ogniskowe. Warto też wspomnieć pobliski las, w którym odbywają się m.in. gry terenowe lub zajęcia survivalowe oraz nasz „poligon”, gdzie organizujemy m.in. tory przeszkód czy jazdę off road.

Zobacz więcej

Kadra, bezpieczeństwo

Nad miłą atmosferą oraz beztroskim wypoczynkiem w ośrodku Kulka czuwa doświadczony, wykwalifikowany i zgrany zespół, w skład którego wchodzą m.in. instruktorzy, animatorzy, a latem także wychowawcy kolonijni. Nasz personel posiada stosowne kompetencje metodyczne i pedagogiczne do pracy z dziećmi i młodzieżą oraz został przeszkolony w zakresie zasad bezpieczeństwa. Kolonie i obozy młodzieżowe 2024 odbywają się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przyroda

Ośrodek Kulka położony jest na południowym brzegu urokliwego jeziora rynnowego Łęsk, które cechuje I klasa czystości wody. Niewątpliwą zaletą lokalizacji jest również fakt, że ośrodek znajduje się w samym środku lasu, w sąsiedztwie florystycznego rezerwatu przyrody Kulka. Malownicze otoczenie ośrodka Kulka to kwintesencja mazurskiej natury, w której dominują wspaniałe jeziora i zieleń. Wszystko to sprawia, że pobyt w Kulce to dla każdego gwarancja udanego wypoczynku i psychofizycznej regeneracji pośród zapachu kwiatów, szumu drzew i innych odgłosów natury.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności
Akceptuję