Kolonie i obozy

Kosmiczna Misja 2023

Zostań astronautą i wypełnij zadania w bazie księżycowej
Wiek uczestników: 11-15 lat
Zakwaterowanie: pokoje
Dostępność: Dostępna
Cena od: 2 469 zł

Kosmiczna Misja to przepełnione atrakcjami kolonie i obozy 2023 dla miłośników UFO, amatorów nieziemskich przygód oraz ciekawych świata młodych ludzi. Kosmiczna fabuła oraz realistyczna aranżacja przestrzeni od początku wciągają w wir niesamowitej przygody, bawiąc, edukując i zachęcając dzieci do wykonywania przeróżnych zadań. Tu świat realny przenika się z fantastyką, dzięki czemu uczestnicy tajemniczej Kosmicznej Misji rozbudzają swoją wyobraźnię, kreatywność i zaangażowanie w pokonywanie kolejnych wyzwań oraz zdobywanie nowych umiejętności. Na miejscu mamy budzącą ciekawość Strefę UFO z ogromnym spodkiem, tajnym Laboratorium oraz Mobilne Centrum Kosmiczne, które pozwala na poszukiwanie śladów pozaziemskich cywilizacji w malowniczym regionie. Emocji i atrakcji z pewnością nie zabraknie, a wszyscy obozowicze z wypiekami na twarzy długo wspominać będą swoje kosmiczne przygody!

Program realizowany w standardzie Premium, charakteryzującym się najlepszym wyborem atrakcji.

Weź udział w szkoleniu, by zostać członkiem elitarnej załogi mającej wyruszyć na Marsa. Skorzystasz ze wszystkich kosmicznych atrakcji, które określą Twoją funkcję podczas przyszłej misji.

UFO

 • Strefa UFO – przekroczysz bramę bazy, wejdziesz do spodka, zobaczysz film o Kosmicznych Mazurach, a w Laboratorium przetestujesz urządzenia kosmitów i osiągniesz najwyższy stopień wtajemniczenia
 • w związku z wizytą w strefie czekają Cię kosmiczne warsztaty
 • w kinie sferycznym 3D zanurzysz się w trójwymiarowej projekcji na ogromnej kopule
 • wycieczka sladami UFO na Mazurach – w autokarze z kosmicznym wyglądem i wyposażeniem odkryjesz miejsca związane z kosmitami (na trasie ufobusa m.in. Mikołajki, skąd blisko do rezerwatu Jezioro Łuknajno, jeziora Tałty i innych punktów z mapy odwiedzin UFO); staniesz na punkcie widokowym, który zachwycił kosmitę, w Mikołajkach zwiedzisz wioskę żeglarską, przejdziesz się promenadą, zobaczysz Fontannę Króla Sielaw i weźmiesz udział w grze, dokumentując miejsca odwiedzone przez kosmitę
 • zagadka Yazruma spróbujesz nawiązać kontakt z przedstawicielem innej cywilizacji

STREFA NAWIGACJI

Jak nie zabłądzić w lesie, trafić do najdalszych planet i wrócić do domu?

 • pojazdem terenowym ranger z napędem 4×4 legendarnej marki Polaris bezpiecznie pokonasz przeszkody w wydzielonej strefie
 • quadem Polaris wykonasz zręcznościowe zadania
 • segway – pokonasz tor utrzymując równowagę
 • wyprawa rowerami wodnymi
 • podstawy survivalu – puszka survivalowca, budowa schronienia
 • zajęcia łącznościowe z telefonami polowymi
 • Mafia – nocna gra terenowa

STREFA NIEWAŻKOŚCI

Kosmiczne przyspieszenie programowe zapewni Ci poczucie nieważkości!

 • kosmiczny żyroskop
 • nowoczesny park linowy
 • ścianka wspinaczkowa (8,6 m)
 • akrobacje z asekuracją na trampolinach eurobungee
 • wejdziesz na wieżę ze skrzynek
 • zorba – będziesz przemieszczać się w wielkiej dmuchanej kuli

STREFA KONDYCJI

Przed wyruszeniem do gwiazd zadbaj o kondycję nie z tej ziemi…

 • laserowy paintball – potyczki ze świetlną bronią i detektorami trafień
 • paintballowy trening snajperski na stanowisku strzeleckim
 • paintball – gra taktyczna (150 kulek)
 • popłyniesz kajakiem po jeziorze Łęsk
 • trening celności z wiatrówką
 • poznasz budowę łuku i sprawdzisz swą celność
 • staniesz do Archery Challenge, czyli starcia łuczników
 • stoczysz pojedynek w przebraniu sumo
 • galaktyczni gladiatorzy – spróbujesz strącić przeciwnika z podestu za pomocą miękkiej lancy
 • pokonasz kosmiczny tor przeszkód

STREFA KREATYWNOŚCI

Przygotuj swój umysł na niespodzianki czekające Cię w kosmosie.

 • na drukarce tekstylnej stworzysz przesłanie do obcej cywilizacji
 • wykonasz swoją przypinkę i dzieło metodą quillingu
 • warsztaty eko recyklingu

DODATKOWO

 • dyskoteka z DJ-em i super muzyką w Cool Clubie
 • odlotowa impreza na Poziomie X
 • plażowanie i kąpiele
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • Talent Show
 • Na zakończenie otrzymasz specjalną kartę z oficjalną nominacją na Twoją funkcję w załodze.

Jeszcze więcej atrakcji dla najbardziej wymagających!

Możesz odpłatnie rozszerzyć program o dodatkowe zajęcia. Skierowane są do tych uczestników, którzy chcą jeszcze aktywniej spędzić czas i przeżyć więcej wrażeń. Zajęcia fakultatywne realizowane są na poziomie rozszerzonym w stosunku do zajęć głównych. Chcesz jeszcze atrakcyjniej spędzić czas na kolonii? Skorzystaj z zajęć fakultatywnych!

Pakiet Ekstra Aktywny

6 niesamowitych atrakcji!

W ramach tego pakietu:  weźmiesz udział w pasjonujących wyścigach smoczych łodzi  pokonasz segwayem tor w wersji Cool i sprawdzisz swoje umiejętności na wirtualnych dywanach  wyruszysz na ekstremalną wyprawę na „poligon”, gdzie na 6 ha specjalnie przygotowanego terenu czekają na Ciebie:  terenowa przeprawa quadami – jazda po torze przygotowanym dla wymagających motomaniaków  poligon ranger – pojazdem terenowym z napędem 4×4 legendarnej marki Polaris bezpiecznie pokonasz najtrudniejsze leśne przeszkody i wzniesienia  zorbing – będziesz przemieszczał się w wielkiej dmuchanej kuli po kilkudziesięciometrowej rampie. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem instruktora zgodnie ze standardami bezpieczeństwa.

 

159 zł

Pakiet Ekstra Paintballowy

Paintball na trzy sposoby!

Specjalnie dla fanów paintballu:  stoczysz serię pojedynków laserowego paintballu z dodatkowym wyposażeniem, m.in. bomby i miny, ładowarki amunicji i apteczki, mega karabin  rozegrasz ekstremalne gry paintballowe z użyciem broni barwiącej firmy Tippmann (do wyboru m.in. Uwolnić VIP-a, Terminator, Zasadzka, Counter Strike, Medal of Honor, Black Jack, Czas Apokalipsy, Napad na Bank)  odbędziesz paintballowy trening snajperski (strzelanie klasyczne, pojedynek snajperski). W tym pakiecie otrzymasz aż 500 kulek!

 

159 zł

Wycieczka do Olsztyna

Stolica Warmii i Mazur

Olsztyn – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, obejmować będzie: Zamek Kapituły Warmińskiej – dziedziniec zamkowy i międzymurze, park Podzamcze z wodospadem, Wysoką Bramę i katedrę oraz rynek ze Starym Ratuszem, ławeczkę Kopernika, amfiteatr Czesława Niemena, wiadukty kolejowe z XIX wieku, most na Łynie. Czas na zakup pamiątek.

 

159 zł

Bezpieczeństwo Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, gdyby z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie mogło wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji, wykupując uprzednio Bezpieczeństwo Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej.

Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacjach. W przypadku wykupienia Bezpieczeństwa Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, że ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku.

Czytaj więcej »

59 zł

Gwarancja Elastycznej Zmiany

Chcesz zarezerwować kolonie (zwłaszcza te, na których miejsca kończą się najszybciej) i spokojnie czekać na wakacje, ale w niepewnych czasach nie masz pewności, czy wszystkie okoliczności będą Ci sprzyjały?

Do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy zapewniamy Ci całkowicie bezpłatnie możliwość zmiany terminu (nawet na kolejny sezon) lub wyboru innego programu.

Czytaj więcej »

0 zł

Dojazd własny

Realizowany we własnym zakresie

Dojazd własny0zł

Przejazdy antenowe

Realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej zastrzegamy możliwość pobrania dodatkowej opłaty w wysokości 50 zł.

Białystok 219 zł

Elbląg 219 zł

Gdańsk 219 zł

Katowice 249 zł

Olsztyn 119 zł

Warszawa 219 zł

Super Koszulka KULKA 2023

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio CIRUTdesign specjalnie dla Kulki, może być Twoja.

39 zł

   Pokoje z łazienkami

Budynki mieszkalne, pokoje 6-osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone w tapczany lub tapczany i piętrowe łóżko, półki, szafy, stół i krzesła. Wszystkie budynki i pokoje przygotowane oraz wyposażone w czasie modernizacji zakończonej w ubiegłym roku.

Prośby o wspólne zakwaterowanie należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Duża i przestronna stołówka, w której spróbujesz pysznych, domowych posiłków przyrządzonych w nowocześnie wyposażonej kuchni. Zapewniamy cztery posiłki dziennie – śniadanie, drugie śniadanie lub podwieczorek, obiad oraz kolację. Pierwszy posiłek – obiad (lub kolacja w przypadku późnego przyjazdu), ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Zakwaterowanie (10 noclegów), wyżywienie, realizację zajęć, opiekę pedagogiczną oraz medyczną (całodobowa opieka pielęgniarki i dyżury lekarza), opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie NNW, transport pod opieką konwojenta (pociągiem, autokarem lub busem) za dopłatą zgodnie z informacją zamieszczoną powyżej.

Legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, obuwie i strój sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, przybory toaletowe (ręcznik, mydło, pasta i szczoteczka do zębów itp.).

Na drogę dojazdową, zwłaszcza dalszą, należy zabrać suchy prowiant oraz wodę.

Doświadczony zespół Kulki zapewnia bezpieczny wypoczynek. Nasza kadra przechodzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy doświadczonym organizatorem kolonii, mamy m.in. Warmińsko-Mazurską Nagrodę Jakości, certyfikat jakości QI, znak KidZone, certyfikat Produkt Warmii i Mazur. W 2016 roku zdobyliśmy godło Teraz Polska.

O zdrowie uczestników kolonii i obozów całodobowo dba pielęgniarka. Lekarz przyjmuje w trakcie dyżurów w ośrodku. Ratownicy wodni stoją na straży bezpieczeństwa wszystkich zajęć odbywających się nad wodą, biorą również udział w organizacji i realizacji wodnych atrakcji.

 

Kolonie realizujemy zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, co sprawdziło się też podczas dwóch poprzednich wakacji, które w naszym ośrodku przebiegły bez żadnych zakłóceń. Również w tym sezonie zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia i transport uwzględnią najnowsze wytyczne dla organizatorów.

Codzienne relacje z kolonii i obozów w Kulce

Sprawdź, jak się bawi Twoje dziecko. Codzienny Cool News, czyli relacje i opisy, super filmik oraz pakiet zdjęć z każdego dnia obozu na stronie www.kulka.mazury.pl/relacje

Dodatkowe informacje z życia Kulki

Facebook: facebook.com/Kulka.Mazury     Instagram: #Kulkanamazurach       YouTube: youtube.com/user/szarpietravel

Ośrodek Kulka jest położony na granicy rezerwatu przyrody Kulka, charakteryzującego się występowaniem rzadkich gatunków roślin. Ośrodek od strony północnej otoczony jest malowniczym jeziorem rynnowym Łęsk o I klasie czystości wód. Od najbliższych miejscowości dzieli nas kilka hektarów czystych lasów. Malownicze położenie sprawia, że pobyt w Kulce to niezapomniane przeżycie.

Elementem realizacji programu mogą być dobrowolne zdjęcia i filmy uczestników, które publikujemy na naszych stronach internetowych.

Obszerna galeria zdjęć z kolonii i obozów w Kulce dostępna jest na stronie www.szarpie.pl/zdjecia

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

Przyjazd

Informujemy, że ośrodek Kulka to miejsce z założenia przeznaczone wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Oprócz uczestników w miejscach zakwaterowania może przebywać tylko kadra kolonii i obozów, a także pracownicy ośrodka. Zasada ta obowiązuje bez wyjątków przez cały turnus, również w dniu wjazdowym.

Rodziców i opiekunów przywożących uczestników osobiście pierwszego dnia kolonii zapraszamy do specjalnej strefy programowej, gdzie będzie można obejrzeć i skorzystać z kilku naszych atrakcji, w tym także poznać te najnowsze. Z przyczyn organizacyjnych prosimy o obecność w strefie maksymalnie dwóch osób odwożących dziecko.

Odwiedziny

W przypadku odwiedzin dziecka w czasie turnusu, spotkanie będzie możliwe w obrębie Recepcji, po uprzednim kontakcie z kierownictwem kolonii. Także zabranie uczestnika z kolonii, czasowe lub stałe, wymaga formalnego kontaktu z kierownikiem kolonii lub osobą przez niego upoważnioną. Przed odwiedzinami warto upewnić się, czy dziecko w tym czasie nie ma ważnych dla niego zajęć lub nie znajduje się poza ośrodkiem (na wycieczce, w lesie lub na „poligonie”).

Odbiór

Odbiór dziecka przez osobę inną niż rodzic lub prawny opiekun wymaga pisemnego upoważnienia.

Telefony

W celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu atrakcji w OW Kulka obowiązuje zasada, że uczestnicy korzystają z telefonów i innych urządzeń elektronicznych w przerwach między zajęciami. Stołówka jest strefą wolną od telefonów. W czasie zajęć, posiłków oraz ciszy nocnej telefony i podobne urządzenia powinny być wyłączone, można je również zdeponować u wychowawcy. Zapewniamy stały kontakt telefoniczny z wychowawcą.

Lekarstwa

Uczestnicy nie mogą samodzielnie przechowywać i przyjmować lekarstw, parafarmaceutyków i podobnych środków. Dotyczy to także leków przyjmowanych na stałe – nawet jeśli dziecko jest samodzielne i odpowiedzialne, zawsze istnieje ryzyko dostania się tabletek w ręce innego uczestnika. Na koloniach zatrudniona jest wykwalifikowana pielęgniarka, która dopilnuje, aby dziecko zażywało stałe leki o wyznaczonych porach. Konieczne jest podanie w karcie obozowej informacji o wszystkich przyjmowanych przez dziecko lekach oraz chorobach (w tym o uczuleniach).

Zakwaterowanie

Prośby o wspólne zakwaterowanie uczestników należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności
Akceptuję